Welcome to our websites!

Автоматска машина за сечење и прицврстување со велкро TS-326G/430D-VC

Краток опис:

Автоматска машина за сечење и прицврстување велкро326G-VC / 430D-VC е автоматска машина за сечење велкро, автоматско хранење и автоматско прицврстување.Ширината и должината на Velcro може да се прилагодат според барањата на купувачот.Ножот може да се замени, а велкрото може да се сече со различни агли: директно или кружно.Широко се користи и лесно се прилагодува.Velcro не е лесно да испадне кога се внесува во отворот за картичка.НаАвтоматска машина за шиење со велкро фидер Bartack Headе погоден за: Велкро на дуксери, јакни, мантили, капути, виндјакна, врвки за чевли, чанти итн.

 


  • whatsapp
  • ние-чат1
  • е-пошта1
  • Фејсбук
  • линкедин
  • youtube

Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Предност

1. Висока ефикасност: 15-18 парчиња/минута.Повеќе од 4-5 пати поголема ефикасност од традиционалната работа.
2. Автоматско сечење, автоматско хранење, автоматско прицврстување.
3. Ножот може да се замени, а велкрото со различни агли може да се исече.Широко се користи и лесно се прилагодува.
4. Велкрото не е лесно да испадне кога се внесува во отворот за картичка.
5. Со прилагодлив и флексибилен уред, ширината и должината на работната положба на бод може слободно да се прилагодат во согласност со должината на потребната велкро.
6. Сечење со горните и долните ножеви истовремено со голема брзина.Горните и долните ножеви се направени од посебен материјал, издржлив и силна цврстина.
7. Двата ножа се сечат веднаш додека пневматските стеги го фиксираат материјалот цврсто, работ на материјалот по сечењето изгледа совршено.
8. Високоефикасен механизам ефикасно и стабилна пневматска контрола на напојувањето на велкрото со потребната должина.
9. Материјалот за шиење фиксиран со стеги што го прави материјалот рамен и обезбедува убава линија на шиење
10. Моделите на велкро може да се уредуваат по случаен избор.
11. Лесно е за ракување, нема технички барања за работниците

Bartack шиење велкро прицврстување за хранење на никулци

Шема за шиење велкро прицврстување со пониско хранење

Шема за шиење велкро прицврстување со горно напојување

шиење шиење велкро прицврстување за хранење на долниот дел
шаблон за шиење велкро прицврстување со пониско хранење
шаблон за шиење велкро прицврстување со горно хранење

Апликација

НаАвтоматска машина за сечење и прицврстување велкрое погоден за: Велкро на дуксери, јакни, мантили, палта, чевли, чанти итн.

Спортски обувки во црна боја со велкро

Спортски обувки во сина боја со велкро

Спортски обувки со велкро

Велкро

спортски црна обувка со велкро
спортски обувки во сина боја со велкро
спортски чевли со велкро
велкро

Спецификации

Модел 430D/1900 326Г 2516
Должина на храна 10мм-40мм 15мм-150мм 15мм-180мм
Ширина на храна 10мм-30мм 10мм-50мм 10мм-50мм
Нахранете мозочен удар 230 мм 300 мм 300 мм
Брзина на моторот 13000 вртежи во минута 13000 вртежи во минута 13000 вртежи во минута
Нож директно, тркалезно директно, тркалезно директно, тркалезно

Нашата фабрика

фабрика 1
фабрика 2
фабрика 3

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја