Welcome to our websites!

Машина за шиење со тешки модели TS-3020H

Краток опис:

 

Машина за шиење со тешки модели 3020Hе програмабилна машина за шиење со шема соуред за топло сечењесо површина 30cm*20cm.

Машината прифаќа увезенаголем полу-ротирачки замав шатл, па затоа е погоден за екстремно тешки материјали, како што се безбедносни ремени.Уредот за топло сечење и уредот за ладење со игла се опционално достапни.

НаСупер тежок материјал Екстра-дебела нишкамашината се применува и на појас за дигање од синтетички влакна, рамен појас за дигање, полиестерски појас за дигање, динима појас за подигање, флексибилен појас за суспензија со голема тонажа, комплетен сет на прашка, планинарска опрема, безбедносна прашка, индустриска прашка, темперамент, падобран, воена прашка, воена заштитна облека и други арматурни спојници, планинарско јаже (статичко јаже, моќно јаже), јаже за искачување.

 

 


  • whatsapp
  • ние-чат1
  • е-пошта1
  • Фејсбук
  • линкедин
  • youtube

Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Предност

1. Кога се шие шаблонот во површина 30cmx20cm, уредот за жешко сечење прави струјата на конверзија на фреквенцијата да достигне до тримерот и произведува висока температура за да се спои конецот.
2. При шиење на тешкиот материјал, високата температура од иглата, конецот и материјалот може лесно да ги оштетат конецот и иглата, уредот за ладење може да го реши овој проблем за ефикасно да се избегне прегревање на иглата за да се скрши конецот.
3. Машината прифаќа увезена голема полу-ротирачка шатл за нишање со голем волумен на јадро предиво.Исто така, обезбедува ефикасност на шиење кога се користи екстремно густ полиестерски конец за шиење со висока јачина.
4. Системот за контрола на компјутерот во затворен круг може слободно да се програмира, а новите обрасци може да се дизајнираат, преземаат и складираат во секое време според барањата на клиентите, што може да заштеди труд во најголема мера.
5. Моментот на копчето за супер мотор и силата на пенетрација на иглата можат да шијат екстремно дебели и тврди повеќеслојни материјали (како што е појасот за подигнување од синтетички влакна 2-4 слоја дебел 3,5 мм, јаже за искачување 25 мм дебелина).
6. Систем за пневматско подмачкување е усвоен за да се намалат трошоците за одржување и да се продолжи работниот век на машината.
7. Според различни барања за материјал, конец и производство, приспособеното производство осигурува дека опремата може целосно да ги исполни барањата за шиење на клиентите, вклучувајќи ги безбедносните стандарди и барањата за изглед на појасот за дигање и јажето за качување.
8. Флексибилните појаси за подигање и јажињата за качување имаат многу строги безбедносни стандарди во областа на производството.Јакоста на истегнување на спојката за зајакнување на крајниот спој е поголема од онаа на самиот појас за подигнување од синтетички влакна.Машината за шиење со електронски модел TS-3020H е специјална опрема за шиење базирана на овој безбедносен стандард.

Апликација

Машина за шиење со екстра тешка шемасинтетиката е погодна за појас за кревање влакна, рамен појас за подигање, полиестерски појас за дигање, појас за дигање динима, флексибилен појас за суспензија со голема тонажа, комплетен сет на прашка, опрема за планинарење, безбедносна прашка,индустриска прашка, ремен, падобран, воена прашка, воена заштитна облека и други спојници за зајакнување, планинарско јаже (статичко јаже, моќно јаже), јаже за искачување.

Спецификации

Модел TS-3020H
Областа за шиење Насока Х: макс 300, Насока Y: макс 200
Брзина 800 вртежи во минута
Должина на бод 0,1-12 мм
Податоци за шевовите за складирање
999 Шаблони (внатрешна меморија)
Мозочен удар со игла 56 мм
Подигнување на плочата за притискање Надворешна плоча за притискање 25 мм (пневматска), средна подлога за притискање 20 мм
Игла DYx3 27#
Шатл HAD204
Сечење на жица Греење на струја
Бод 600D-1500D
Масло за подмачкување Пневматско полнење гориво
Тип на контролер SC44X
Моќ 200V -240V Еднофазен

Нашата фабрика

фабрика 1
фабрика 2
фабрика 3

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја