Добредојдовте на нашите веб-страници!

Вести

 • A hot sale machine: automatic pocket welting machine

  Машина за топла продажба: автоматска машина за заварување со џеб

  Трудот ќе биде најскап во иднина. Автоматизацијата решава рачни проблеми, додека дигитализацијата решава проблеми со управувањето. Интелигентното производство е најдобар избор за фабриките. Нашата автоматска машина за заварување со џеб, 4 насоки истовремено преклопен џеб, преклопување и шиење ...
  Прочитај повеќе
 • Opportunity for laser pocket welting machine in 2021

  Можност за ласерска машина за заварување во џеб во 2021 година

  Откако индустријата за машини за шиење ја доживеа „тишината“ во изминатата година, оваа година пазарот започна силно закрепнување. Нарачките на нашата фабрика продолжуваат да се зголемуваат и ние сме јасно свесни за заздравувањето на пазарот. Во исто време, снабдувањето со низводно спар ...
  Прочитај повеќе
 • The Savior of clothing factory: Automatic high speed pocket setter

  Спасител на фабриката за облека: Автоматски поставувач на џебови со голема брзина

  Сетот за џеб TS-199 е брза автоматска машина за шиење за шиење на џеб за облека. Овие машини за поставување џеб имаат висока прецизност за шиење и стабилен квалитет. Во споредба со традиционалното рачно производство, ефикасноста на работата се зголемува за 4-5 пати. Еден ...
  Прочитај повеќе
 • World First: Automatic Laser Pocket Welting Sewing Machine

  Прво на светот: Автоматска машина за шиење со ласерски џеб за заварување

  Дали сè уште сте загрижени да не најдете квалификуван работник? Дали сè уште сте загрижени за зголемувањето на трошоците за работна сила? Дали сè уште брзате да заврши нарачката? Дали сè уште ви пречи комплексноста и бавноста на шиењето патент за џеб? Нашата компанија неодамна г ...
  Прочитај повеќе
 • Melt blown production

  Се топи разнесено производство

  Компанијата изгради нова фабричка зграда и додаде 20 линии за производство на топење, со дневно производство од 15 тони. Сега имаме силен технички тим, ги задоволуваме потребите на различни земји за различни КОРИСТЕЕ на маската според различните потреби на различните клиенти за нестандардни ...
  Прочитај повеќе
 • Non-woven fabric and melt blown fabric production

  Производство на неткаен материјал и растопена разнесена ткаенина

  Нашата компанија соработува со неткаен материјал Changying Co., Ltd за да ги зголеми производствените линии. Сега дневното производство на неткаен материјал е 10 тони, а производството на растопена разнесена ткаенина е 3 тони. Строго прегледан во сите суровини, ориентиран кон квалитет од основен материјал до главна серија.
  Прочитај повеќе
 • Mask Producting Shop

  Продавница за производство на маски

  Во време на тежок коронавирус во Кина, нашата компанија доби инструкција од владата да произведе машина за маски и маски. Нашата компанија исто така брзо организираше технички персонал за извршување на R & D и производство. Маските што ги произведовме го достигнаа највисокиот стандард во индустријата ...
  Прочитај повеќе
 • Topsew Automatic Sewing Equipment Co., Ltd.

  Копродукции за опрема за автоматско шиење на Топсев, ДОО

  До крајот на 2019 година, имаме целосна линија на машини за поставување џеб, машина за шиење шаренило, машина за шиење на типот брат, машина за шиење на моделот тип ukуки, машина за прицврстување на копчиња и машина за прицврстување на бисери и други видови автоматски машини за шиење. 1. Машина за поставување џеб: џеб од серија 199 ...
  Прочитај повеќе
 • In Middle Of Nov, We Went To America Agent For Automatic Pocket Training

  Среде ноември, отидовме во Америка агент за автоматско тренирање по џеб

  Обука вклучувајќи: 1. како да направите програма. 2. Како да ја измените програмата. 3. како да ги смените стегите и да ја прилагодите машината за џеб за фармерки, по што ќе ги научиме како да ја сменат стегата и да ја прилагодат машината за џебот на кошулата. 4. Како да се реши проблемот кога ...
  Прочитај повеќе
 • In End Of Nov, 2019, We Went To Bangladesh Customer’s Factory For Automatic Pocket Setting Machine Training.

  На крајот од ноември 2019 година, отидовме во фабриката за клиенти на Бангладеш за обука за машина за автоматско поставување џеб.

  Пред да користат една машина за џебно железо, а потоа полуавтоматска машина за поставување џеб. Сега користете ги нашите автоматски машини за поставување џеб без железо, може да заштедите работник и време. Техничарот на клиентот учи толку напорно. Кога учат, тие исто така прават запис. Техничарите се толку паметни. После сев ...
  Прочитај повеќе